Heipark Tošovice: Nezapomenutelná zábava pro celou rodinu!

Heipark Tošovice

Vítáme vás u článku o zábavním parku Heipark Tošovice! Tento park se nachází na okraji malého města Tošovice a nabízí širokou paletu atrakcí pro celou rodinu. Pokud plánujete strávit den v parku plném zábavy, neváhejte a připojte se k nám na této virtuální prohlídce. Představíme vám hlavní atrakce, jídla, a další zajímavosti, které můžete během návštěvy Heiparku Tošovice objevit.

Historie a vznik Heiparku Tošovice

Heipark Tošovice je moderní zábavní park, který se nachází v obci Tošovice nedaleko města Frýdek-Místek. Jeho historie sahá až do 60. let minulého století, kdy byla na místě dnešního areálu postavena hala pro provozování sportovních aktivit. V roce 2016 pak byl zahájen projekt přestavby a rozšíření této plochy na moderní zábavní park.

Nový koncept se snažil zapojit do atrakcí i přilehlou přírodu a po vzoru zahraničních zábavních parků nabídla Heipark Tošovice několik inovativních služeb jako např. aquazorbing, virtuální realitu nebo rope parky. Dnes je Heipark jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v regionu a těší se velké oblibě u rodin s dětmi, ale také mezi milovníky adrenalinu a sportu obecně.

Význam a popularita zábavního parku

Zábavní parky se stávají stále populárnějšími destinacemi pro rodiny s dětmi i mladé lidi hledající adrenalinové zážitky. Heipark Tošovice, ležící v kraji Moravskoslezském, je jedním z nejnavštěvovanějších zábavních parků v České republice. Zábavní atrakce jako horské dráhy, vodní atrakce a lunapark přitahují ročně tisíce návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Význam tohoto parku spočívá nejen ve zpřístupnění kvalitního zábavního odpočinku pro turisty a rodiny s dětmi, ale také v rozvoji turistického ruchu v regionu Moravskoslezsko.

Hlavní atrakce a aktivity v Heiparku

Heipark Tošovice je plný neuvěřitelných atrakcí a aktivit pro všechny, kteří hledají vzrušení a zábavu. Mezi hlavní atrakce patří například horská dráha, která nabízí adrenalinovou jízdu plnou zatáček a rychlých stoupání a sjezdů. Pokud preferujete něco méně extrémního, zkuste si projet na kole vodní dráhu nebo navštivte rodinnou zónu s nafukovacím hradem a skákacím parkem. Heipark má také více než 40 dalších atrakcí, jako jsou lanové centrum, bungee trampoliny, šlapadla, obří kola a spousty dalšího. Kromě toho mohou návštěvníci vyzkoušet aquazorbing - nový způsob pohybu po vodní hladině uvnitř průhledné koule. Bez ohledu na vaše preference si v Heiparku určitě najdete svou oblíbenou aktivitu!

Zábavní a tematické zóny v parku

Heipark Tošovice nabízí mnoho zábavných a tematických zón, které jsou připraveny na to, aby uspokojily všechny návštěvníky parku. Pro fanoušky adrenalinových zážitků je k dispozici řada atrakcí jako například horská dráha, rychlostní skluzavka a další. Ty, kteří preferují rodinný zážitek, si pak mohou užít třeba pohádkovou cestu nebo rodinnou atrakci. Děti se mohou těšit na dětské hřiště s lezeckými stěnami nebo na interaktivní zónu plnou her a soutěží. Tematické zóny v parku představují například Wild West s westernovou vesnicí či Fantasy svět plný fantaskních stvoření a dobrodružství. V Heipark Tošovice nenajdete pouze adrenalinové atrakce, ale také místo pro relaxaci a odpočinek, jako např. botanickou zahradu či obrovský rybník s možností zapůjčení loděk či šlapadel.

Provozní informace a otevírací doba

Heipark Tošovice je moderní zábavní park, který nabízí řadu atrakcí pro celou rodinu. Provozní informace a otevírací doba jsou samozřejmě klíčové informace pro každého návštěvníka. Park je otevřen v letní sezóně od konce dubna do začátku září, každý den v týdnu od 9:00 do 18:00 hodin. V předsezóně a postsezóně funguje park pouze o víkendech a státních svátcích. Pokud se chystáte navštívit Heipark, doporučujeme si předem zkontrolovat aktuální otevírací dobu na oficiálním webu nebo sociálních sítích parku.

Stravování a občerstvení v Heiparku

Heipark Tošovice se může pochlubit nejen atrakcemi a zábavou, ale také širokou nabídkou stravování a občerstvení. Návštěvníci si zde mohou vychutnat tradiční českou kuchyni v restauraci U Štoly nebo se osvěžit v kavárně HeiCafé, která nabízí široký výběr kávy, dezertů a sendvičů. Pro milovníky rychlého občerstvení jsou tu stánky s ovocem, popcornem, chlebem se šunkou a dalšími pochoutkami. Samozřejmostí je také možnost zakoupit si občerstvení přímo u atrakcí, aby návštěvníci nemuseli dlouho hledat cestu zpět do centra parku. Celkově tedy návštěva Heiparku Tošovice přináší nejen adrenalinový zážitek, ale také skvělý gastronomický zážitek pro celou rodinu.

Doprava a parkování v okolí zábavního parku

Doprava a parkování jsou důležitými faktory při návštěvě zábavního parku HEIpark Tošovice. Pro ty, kteří cestují automobilem, je v okolí parku dostatek parkovacích míst, které jsou zdarma. Pokud se plánujete přijet autobusem nebo vlakem, nejbližší zastávky jsou ve vesnici Sviadnov, která se nachází asi 2 km od parku. Navíc HEIpark Tošovice nabízí i speciální dopravu pro skupiny nad 15 osob z okolních měst. Doprava tedy není bariérou pro návštěvu tohoto zábavního parku.

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Heipark Tošovice je oblíbený zábavní park, který si získal srdce mnoha návštěvníků. Mnozí z nich se na internetu dělí o své dojmy a zkušenosti po návštěvě tohoto parku.

Mnoho lidí chválí atrakce, které jsou v parku k dispozici. Od horských dráh, přes kolotoče až po vodní atrakce - každý si tu najde něco podle svého gusta. Navíc, podle recenzentů jsou atrakce velmi bezpečné a pečlivě udržované.

Další pozitivum parku je jeho prostředí. Mnozí lidé si cení přirozené krásy okolní krajiny, kterou park obklopuje. Parkem protékající řeka dodává celému prostoru uklidňující atmosféru.

Mezi negativními recenzemi se často objevuje zmínka o řadách na atrakce, zejména během letní sezóny nebo o víkendech. Někteří lidé také kritizují ceny občerstvení a suvenýrů v parku za vyšší ceny než na jiných místech.

Celkově lze ale říci, že Heipark Tošovice je výbornou volbou pro rodiny s dětmi nebo pro všechny, kteří si chtějí užít adrenalinový zážitek. Navíc prostředí parku nabízí možnost odpočinku a relaxace v krásné přírodě.

Budoucnost a plány rozvoje Heiparku Tošovice

Budoucnost a plány rozvoje Heiparku Tošovice jsou velmi slibné a ambiciózní. Zábavní park se bude i nadále zaměřovat na poskytování kvalitních zážitků pro celou rodinu. V plánu je vylepšení a rozšíření stávajících atrakcí, jako jsou například horské dráhy, lanové centrum a dětské hřiště.

Další novinkou bude interaktivní zóna s virtuální realitou a speciálními efekty, které umožní návštěvníkům prožít jedinečné dobrodružství. S ohledem na zdravý životní styl se park rozhodl investovat také do wellness centra s bazénem a saunou.

V plánu je také rozšíření restaurací a obchodů s upomínkovými předměty, aby návštěvníci mohli strávit celý den v parku i se svými rodinami. Bude to skvělé místo pro letní výlety nebo víkendové pobyty.

Celkově se zdá, že Heipark Tošovice má jasnou vizi budoucnosti a ambiciózní plány na rozvoj svých služeb. Bude zajímavé sledovat, jak se tato část Moravy staneme jedním z nejpopulárnějších zábavních parků v České republice.

Závěrem lze říci, že návštěva zábavního parku Heipark Tošovice je skvělým způsobem, jak si užít volného času s rodinou či přáteli. Park nabízí široké spektrum atrakcí pro všechny věkové kategorie a každý si zde najde své oblíbené zábavy. Kromě toho je zde i bohatý doprovodný program a možnost ubytování přímo v areálu. Celkově se jedná o vysoce kvalitní a moderní zábavní park, který stojí za návštěvu.

Publikováno: 19. 10. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Jana Novotná

Tagy: heipark tošovice | zábavní park