Pečeme stylově s Nordic Ware: Tipy na netradiční dobroty do kuchyně

Nordic Ware

Historie značky Nordic Ware

Značka Nordic Ware se zrodila v roce 1946 v poklidném městečku Minneapolis v americkém státě Minnesota. Tehdy se Dave a Dotty Dalquist, mladý pár s vášní pro pečení, rozhodli založit malou firmu v suterénu svého domu. Jejich cílem bylo nabídnout zákazníkům kvalitní kuchyňské potřeby, které by jim usnadnily a zpříjemnily vaření a pečení.

Prvním produktem, který se pod značkou Nordic Ware objevil, byla forma na norský dort Krumkake. Tato forma, inspirovaná skandinávským dědictvím Dotty, se stala okamžitým hitem a položila tak základní kámen pro budoucí úspěch firmy. Nordic Ware se brzy proslavilo svými inovativními a odolnými formami na pečení z litého hliníku.

V průběhu let značka rozšířila svůj sortiment o další kuchyňské potřeby, jako jsou pánve, hrnce, plechy a další nezbytnosti do kuchyně. Všechny produkty Nordic Ware se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, odolností a nadčasovým designem. Dodnes je značka rodinným podnikem, který si zakládá na tradičních hodnotách a důrazu na spokojenost zákazníků.

Charakteristika produktů

Značka Nordic Ware je proslulá svými kvalitními kuchyňskými potřebami, zejména pak formami na pečení. Vynikají nejen svou odolností a dlouhou životností, ale také precizním zpracováním a detaily, které zaručují dokonalé výsledky pečení.

Formy Nordic Ware jsou vyrobeny z litého hliníku, který se vyznačuje vynikající tepelnou vodivostí. Díky tomu se těsto propeče rovnoměrně a získá zlatavou kůrku. Nepřilnavý povrch forem usnadňuje vyklopení upečeného moučníku a zjednodušuje jejich údržbu.

Značka nabízí širokou škálu forem na pečení nejrůznějších tvarů a velikostí, od klasických bábovek a dortů až po originální tvary inspirované přírodou či svátky. Ať už pečete dort pro slavnostní příležitost nebo jen tak pro radost, s formami Nordic Ware dosáhnete vždy skvělých výsledků.

Oblíbené formy na pečení

Značka kuchyňských potřeb Nordic Ware je proslulá svými ikonickými formami na pečení s propracovanými detaily. Mezi nejoblíbenější formy patří ty na bábovky, které se vyznačují rozmanitými motivy, od květinových vzorů po geometrické tvary. Tyto formy dodají vašim bábovkám jedinečný vzhled a zaručeně zaujmou vaše hosty. Kromě bábovek nabízí Nordic Ware i formy na dorty, chleby a další druhy pečiva. Oblíbené jsou například formy na dorty ve tvaru srdce, hvězdy nebo zvířátek, které se hodí pro různé příležitosti. Pro milovníky muffinů jsou k dispozici formy na muffiny v různých velikostech a tvarech, včetně klasických kulatých, hranatých nebo srdíčkových. Materiálem pro výrobu forem Nordic Ware je zpravidla litý hliník, který se vyznačuje vynikající tepelnou vodivostí a odolností. Díky nepřilnavému povrchu se pečené dobroty snadno vyklápějí a formy se jednoduše čistí. Ať už se chystáte péct bábovku, dort nebo muffiny, formy Nordic Ware vám zaručí skvělé výsledky a potěší vás svým designem.

Materiály a odolnost

Značka kuchyňských potřeb Nordic Ware je známá pro své odolné a vysoce kvalitní výrobky. Jedním z klíčových faktorů této odolnosti je výběr materiálů. Nordic Ware používá pro své formy na pečení a další kuchyňské potřeby převážně litý hliník. Tento materiál je ceněný pro svou vynikající tepelnou vodivost, která zajišťuje rovnoměrné pečení. Litý hliník je také velmi odolný proti opotřebení a poškrábání, což zaručuje dlouhou životnost výrobků.

Kromě litého hliníku používá Nordic Ware i další materiály, jako je silikon a uhlíková ocel. Silikonové formy jsou ideální pro pečení jemných dezertů, jako jsou dorty a koláče, protože se k nim těsto nelepí. Uhlíková ocel je zase velmi odolná vůči vysokým teplotám a je vhodná pro pečení chleba a pizzy.

Aby byla zajištěna maximální odolnost a dlouhá životnost, jsou formy na pečení Nordic Ware opatřeny nepřilnavým povrchem. Ten usnadňuje vyjímání upečených pokrmů z forem a zároveň chrání materiál před poškozením. Nepřilnavý povrch je zdravotně nezávadný a odolný vůči vysokým teplotám. Díky kombinaci kvalitních materiálů a odolných povrchů jsou kuchyňské potřeby Nordic Ware skvělou investicí pro každou kuchyni.

Pečení s Nordic Ware je jako malování lahodných obrazů. Každá forma je plátnem a vy umělcem, který s pomocí másla a cukru tvoří jedinečná mistrovská díla.

Eliška Dvořáková

Péče o nádobí Nordic Ware

Nádobí Nordic Ware si získalo srdce kuchařů po celém světě pro svou odolnost, kvalitu a ikonické designy. Aby vám vaše formy a plechy dělaly radost po dlouhá léta, je potřeba o ně správně pečovat. Před prvním použitím nádobí pečlivě umyjte teplou vodou a saponátem. Důkladně opláchněte a osušte. Většina produktů Nordic Ware je vhodná do myčky, ale ruční mytí prodlouží jejich životnost a zachová jejich vzhled. Používejte jemné houbičky a čistící prostředky, vyhněte se drátěnkám a abrazivním práškům, které by mohly povrch poškrábat.

Vlastnost Nordic Ware Značka X
Materiál Litý hliník Uhlíková ocel
Nepřilnavý povrch Ano Ano
Vhodné do myčky Závisí na produktu Ano
Cena Vyšší Nižší

Před každým pečením formu lehce vymažte tukem a vysypte moukou, případně použijte pečicí papír. Zabráníte tak přichycení těsta a usnadníte si vyklopení hotového moučníku. Po vychladnutí nádobí umyjte a nechte důkladně uschnout. Skladujte na suchém a čistém místě. Dodržováním těchto jednoduchých pokynů si zajistíte, že vaše nádobí Nordic Ware bude sloužit spolehlivě a bezchybně po mnoho dalších pečení.

Tipy pro pečení

Značka kuchyňských potřeb Nordic Ware je proslulá svými detailně propracovanými formami na pečení, které dodají vašim dezertům jedinečný vzhled. Abyste z forem dostali to nejlepší a vaše pečení bylo vždy úspěšné, máme pro vás pár tipů. Před prvním použitím formu vždy pečlivě vymažte máslem a vysypte moukou, případně použijte sprej na pečení. Díky tomu se těsto nepřilepí a dezert půjde snadno vyklopit. Formy Nordic Ware jsou vyrobeny z litého hliníku, který má vyýbornou tepelnou vodivost. Pečte proto spíše při nižší teplotě, než je uvedeno v receptu, a dobu pečení zkraťte o 5-10 minut. Před vyklopením nechte dezert alespoň 10 minut chladnout ve formě. Poté formu otočte dnem vzhůru a lehce s ní zatřeste, dezert by se měl sám uvolnit. Formy Nordic Ware jsou odolné a snadno se čistí. Doporučujeme je mýt v ruce teplou vodou a saponem. Vyhněte se použití myčky na nádobí a drátěnek, které by mohly povrch forem poškrábat.

Inspirace a recepty

Značka kuchyňských potřeb Nordic Ware je proslulá svými ikonickými formami na pečení s propracovanými detaily. Tyto formy nejsou jen nástrojem, ale i zdrojem nekonečné inspirace pro vaše kulinářské kreace. Ať už toužíte po nadýchané bábovce s křupavou kůrkou, elegantním dortu s ornamenty nebo hravých muffinech s detaily, formy Nordic Ware vám pomohou proměnit vaše představy v realitu. Recepty na tradiční i moderní moučníky, sladké i slané, najdete na oficiálních stránkách Nordic Ware, v kuchařských knihách i na mnoha kulinářských blozích. Nebojte se experimentovat s různými příchutěmi, náplněmi a dekoracemi a vytvořte si vlastní originální dezerty, které ohromí vaše blízké.

Publikováno: 09. 07. 2024

Kategorie: domácnost

Autor: Adéla Kopecká

Tagy: nordic ware | značka kuchyňských potřeb